Gözenekleri Küçültmek için Ne Yapılabilir?

Genişlemiş gözenekler çok sayıda kişinin ortak problemleri arasında yer alıyor. Maalesef nahoş bir görünüme neden olan geniş gözenekler, daha farklı cilt problemlerinin oluşmasına da sebebiyet verebiliyor. Peki, gözenekleri küçültmek için ne yapılabilir ya da doğal yöntemlerle gözenekleri küçültmek mümkün mü?

Cildinizi Ölü Hücrelerden Arındırın

Eğer geniş gözenek görünümüyle vedalaşmak ve daha sıkı bir cilt görünümüne sahip olmak istiyorsanız ilk iş olarak cildinizi ölü hücrelerden arındırmalısınız. Bunun için de cilt tipinize uygun bir cilt maskesi kullanabilirsiniz. Ölü hücrelerle beraber sivilceye neden olan siyah noktalardan da kurtulmuş olacaksınız.

Buhar Banyosu Gözenekleri Temizler

Haftada ya da 10 günde bir kez buhar banyosu yapabilirsiniz. Buhar ciltteki tüm gözenekleri açıyor. Bu sayede gözenek içinde birikmiş yağ, kir ve ölü hücrelerin temizlenmesini sağlayabiliyorsunuz. Buhar banyosunun hemen ardından cildinize kil maskesi uygulayın. Zira buhar gözenekleri açar ama temizlenmesini sağlayamaz. Hemen ardından derinlemesine bir cilt temizliği yapmanız gerekir. Bunun için de en ideal olan yöntem kil maskesi uygulamak olacak.

Her Sabah Yüz Bakımı Yapın

Yarım bardak suya bir fincan süt, 2 yemek kaşığı karbonat ve 1 yumurtanın akını karıştırın. Bu maskeyi her sabah yüzünüzü ılık suyla yıkadıktan sonra uygulayın. Bakterilerden ve kirden yüzünüzü arındıran bu doğal maske cildinizin daha sağlıklı ve daha canlı görünmesini de sağlar. Maske sonrasında yüzünüzü yeniden yıkayın ve nemlendirin.

Cildinizi Nemlendirin

Cilt problemlerinin büyük bölümü cildin yeterince nemlendirilmemesinden ve beslenememesinden kaynaklanıyor. Sorunlar yıpranmış bir cilt üzerinde çok daha hızlı ilerleyebiliyor. Oysa nemlendirme ve besleme cildinizi sorunlara karşı korur. Gözeneklerinizin de sıkılaşmasını sağlar. Bu yüzden cildinizi aloa vera içerikli bir nemlendirici kullanarak düzenli şekilde nemlendirin.

 

Etiketler: , , , , ,

 
 
 
 
Bir yorum ekle

Gerekli

Gerekli

İsteğe bağlı


 
 
 
 

Copyright © 2020 Haprika. Tüm Hakları Saklıdır.