Elmacık Kemiği Estetiği

Kadınların büyük bölümü çıkık elmacık kemiği görünümüne sahip olmak ister. Çünkü elmacık kemiklerinin belirgin olması, yüzün daha genç görünmesini sağlarken daha etkileyici bir duruşu da beraberinde getirebiliyor. Peki, elmacık kemiklerinin görünümünün çıkık olması mümkün mü? Eğer binlerce kadın gibi siz de elmacık kemiği estetiği yaptırırsanız bu hayalinize kavuşabilirsiniz.

Elmacık Kemiği Estetiği Nasıl Yapılıyor?

Estetik ameliyat genellikle iki farklı şekilde yapılıyor. Bunların ilki cerrahi müdahale ile elmacık kemiklerine çıkık bir görünüm kazandırmak. Diğeri ise dolgu yani enjeksiyon yöntemi ile bu görünümü sağlamak oluyor. Eğer tercihinizi ameliyattan yana kullanırsanız elmacık kemikleri için dolgu malzemesi olarak protez kullanılır. Diğer yöntem olan enjeksiyonda ise hyalüronik asit veya yağ enjeksiyonu tercih ediliyor.

Neden Ameliyat Daha Çok Tercih Ediliyor?

Estetik müdahale yaptırmaya karar veren kadınların büyük bölümü seçimini ameliyattan yana kullanıyor. Çünkü ameliyat doğru şekilde planlandığında ve profesyonel bir hekim tarafından gerçekleştirildiğinde harika bir netice elde edilebiliyor. Üstelik bu görünüm kalıcı oluyor ve bir süre sonra yeniden elmacık kemiklerine işlem yaptırmaya gerek kalmıyor.

Elmacık kemiği estetiği çok gerekmedikçe lokal anestezi uygulaması ile gerçekleştiriliyor. Üst dudağın en derin bölgesinden kesi ile elmacık kemiğine ulaşılıyor. Yanağın alt kısmına protezler yerleştiriliyor. Kendiliğinden kaynayan dikişler kullanıldığı için ameliyattan sonra dikişlerin alınmasına gerek kalmıyor. Bu işlem yaklaşık olarak 1 saat sürüyor. Hastanın en az 2 saat kontrol altında tutulması gerekiyor. Sonrasında herhangi bir sorun olmaması halinde aynı gün hasta evine gidebiliyor. İyileşme sürecinde hastanın 2 gün boyunca yüzüne soğuk kompres uygulaması tavsiye ediliyor. Bu sayede şişme daha az olduğundan daha kısa sürede iyileşme gözlemlenebiliyor. Soğuk kompresin  2 tam gün, 1 saat arayla yapılması öneriliyor.

 
 
 
 
 
 
 

Copyright © 2024 . Tüm Hakları Saklıdır.