Karın Düzleştirme Estetiği Nasıl Yapılır?

Karın bölgesi en kolay sarkan ve en kolay yağlanmaya müsait olan bölgedir. Kilo almak, doğum yapmak ya da yaşlanmak öncelikle karın bölgesindeki düz görünümü ortadan kaldıran değişimler oluyor. Çoğu zaman diyet ve egzersiz ile kilo verilse dahi maalesef karın bölgesinde bir düzleşme olamayabiliyor. İşte bu durumda karın düzleştirme estetiği nasıl yapılır gibi cerrahi metotlar araştırılıyor. Peki, karın düzleştirme ameliyatı ile düz bir karın görünümü elde edilebiliyor mu?

Karın Düzleştirme Estetiği Hakkına Merak Edilenler

Bilinmesi gereken en önemli husus kilo vermek amacıyla karın düzleştirme estetiğinin tercih edilmemesi gerektiğidir. Bu estetiği yaptırmadan önce kilo vermeli ve olması gereken kiloya erişmelisiniz. Bir süre cildinizin toparlanmasını bekledikten sonra bu ameliyatı olmanız, beklentinizi karşılayacak bir netice elde etmeniz adına son derece mühim.

Eğer yakın zamanda çocuk sahibi olmayı düşünüyorsanız karın germe ya da karın düzleştirme olarak adlandırılan estetikten uzak durmanız gerekiyor. Bu operasyon artık çocuk sahibi olmayı düşünmeyen kadınlar için ideal olabilir.

Karın Düzleştirme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Bu ameliyat genel anestezi altında gerçekleştiriliyor. Yaklaşık olarak 1 saat ila 2 saat arasında yapılıyor. Hastanın minimum 1 gün, bazen de 2 gün hastanede, gözlem altına kalması gerekiyor. Sonrasında hasta evine yürüyerek, rahatlıkla gidebiliyor. Bu estetik ameliyat bikini bölgesinin içerisinde kalacak şekilde bir kesi uygulanarak gerçekleştiriliyor. Yani bikini bölgesi dışında herhangi bir ameliyat izi olmuyor. Bikini bölgesi içerisinde kalan iz ise ince bir çizgi görünümünde. Zamanla bu çizgi görünümü hafifliyor ve belli belirsiz bir görünüm alıyor. Ancak tamamen yok olması mümkün değil. Bunun için ameliyat izi silinmesini sağlayan ayrı bir işlem yapılması gerekir. Ameliyat öncesinde alkol, sigara ve kan sulandıran ilaçlar alınmamasına dikkat edilmelidir.

 
 
 
 
 
 
 

Copyright © 2024 . Tüm Hakları Saklıdır.