Tatilde Çiçek Sulama Yöntemi

Tatile çıkacaksınız ancak yıl boyunca gözünüz gibi baktığınız çiçeklerinizin siz tatildeyken solmasından endişe ediyorsunuz. O halde evde kimse yokken çiçeklerin nasıl sulanabileceğini öğrenmeniz gerekiyor. Son derece kolay olan tatilde çiçek sulama yöntemini siz de rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Üstelik bu yöntemi uygulamak için detaylı bir sistem kurmanız ya da bir bütçe ayırmanız da gerekmiyor.

tatilde çicek sulama yöntemleri

tatilde çicek sulama yöntemleri

Kağıt Havlu ile Çiçek Sulama

Bunun için ihtiyacınız olan sadece mutfakta kullandığınız kağıt havlu ve derince bir kap olacak. Kağıt havluyu kıvırarak kalın bir urgan görünümünü elde etmeniz gerekiyor. Ardından derin bir kap içerisine su doldurun. Eğer evinizde böyle bir kap yoksa boş bir damacana pet şişenin üst tarafını keserek içerisine su doldurabilirsiniz.

tatilde çicek sulama yöntemleri

tatilde çicek sulama yöntemleri

Kıvırdığınız kağıt havlunun bir ucunu kap içerisine ya da kestiğiniz damacananın içerisine koyun. Diğer ucunu da yan yana dizdiğiniz çiçeklerinizin saksısının üzerine serin. Kağıt havlu suyu emecek ve saksıların içerisine damlamasını sağlayacaktır. Bu sayede çiçekleriniz ihtiyacı olan suyu tam olarak alamamış olsa dahi kurumaları ve solmaları önlenmiş olacaktır.

 
 
 
 
 
Bir yorum ekle

Gerekli

Gerekli

İsteğe bağlı


 
 
 
 

Copyright © 2022 Haprika. Tüm Hakları Saklıdır.