Şok Diyet Zararları

Diyet programları günümüzde oldukça fazladır. İnternet aracılığı ile kısa sürede yayılmakta olan diyet programları ise maalesef bilinçsiz olarak kişiler tarafından uygulanarak sağlığın da tehlikeye girmesine neden olabiliyor.

İnternet üzerinden yayılan diyet programları arasında en sık yer açılan ise şok diyetlerdir. Şok diyet uygulamaları kısa sürede yaklaşık üç ile beş kilo arasından kilonun verilebilmesini sağlıyor.

diyet3

Şok diyet uygulamaları sonrasında verilen kilolar ise vücuttaki yağdan değil kaslardan gerçekleşir. Kaslardan verilen kilo ise bedensel olarak zayıflığa sebep olurken aynı zamanda ek tip beslenme şekline sahip olan şok diyetler vücut dengesinin de bozulması konusunda etkili olan sonuçları doğurur.

Şok Diyet Sonrasında Kilo Neden Alınır?

Şok diyet uygulamaları sonrasında kişiler verdikleri kiloları ve hatta verdikleri kilonun iki katını da alabiliyorlar. Bunun nedeni ise bedenin ilk etapta birden açlık çekerek zayıflamaya geçmesi sonrasında normale dönülmesi durumunda dengesi sarsılan bedenin denge kurulması için sürekli açlık yaşamasıdır. Bu ise verilen kilonun tekrar alınmasının yanında fazlasının da alınmasına sebep olur.

 
 
 
 
 
 
 

Copyright © 2024 . Tüm Hakları Saklıdır.