Mavi ve Beyaz Renk Ev Dekorasyonunda Nasıl Kullanılır?

Dekorasyon uygulamalarında farklı renklerin uyumluluğu ile çalışma yaparak evinize muhteşem bir güzellik katabilirsiniz. Mavi ve beyazın muhteşem uyumunu dekorasyonunuzda kullandığınız zaman evinize hem ferah hem de sıcak bir ortam katabilirsiniz.

Mavi ve beyazın birlikte kullanımında sarı ya da kırmızı tonuna da yer açılabiliyor. Arzu ederseniz siyah ya da turuncu tonu da artı renk olarak eklenebilecek olan seçimler arasında yer alıyor.

Mavi ve beyaz oldukça etkili renk tonlarına sahip olduğu için yanına eklenecek olan rengin tek seçim olması önemli oluyor. Dilerseniz doğanın etkisini yakalamak için yeşil rengine de dekorasyon stilinizde yer açabilirsiniz.

pexels-photo-289649

Hangi Bitkiler Kullanılmalıdır?

Bu renkler ile büyüleyici bir havaya sahip olabilecek ev dekorasyonunuz içinde canlı büyük yapraklı yeşil bir bitkiler de oldukça etkili bir odak noktası yakalamanıza ve ortamınızın daha soft olmasına sebep olabiliyor.

Perdelerde, koltukta, yastıkta mavi ve beyaz tonlarına yer açarken mobilyada ise beyaz tona yer vermeniz ortamı fazla boğabiliyor. Bunun yerine daha doğal bir renk olan ahşap rengine yer vermeniz öneriliyor.

 
 
 
 
 
 
 

Copyright © 2024 . Tüm Hakları Saklıdır.