Leptin Diyeti Nedir ve Nasıl Yapılır?

Leptin diyeti, kilo vermek isteyenler için kolay uygulanabilecek diyetlerden biridir, daha az yemenizi veya katı diyetlere girmenizi gerektirmez. Bunun yerine ne yediğiniz ve ne zaman yediğiniz, kilo vermedeki en önemli faktördür. Yağ hücrelerinin ürettiği bir hormon olan Leptin, beyninize açken daha fazla, tokken daha az yemesi için bir sinyal gönderir. Yemeğinizi leptin tarafından gönderilen sinyallere göre kontrol ederseniz, daha formda kalma şansınız artar.

flat-lay-2583212_640

Leptin Diyetinin 5 Kuralı

Leptin diyeti, vücudunuzun hormon tarafından gönderilen sinyalleri dinlemesine yardımcı olmak için bu beş basit kurala uyar.

  • Akşam yemeğinden sonra 12 saat: Diyet, ne kadar acıkmış olursanız olun, akşam yemeğinden sonra herhangi bir yiyeceğin alımını 12 saat kesin olarak yasaklar.
  • Sadece 3 öğün: Sadece üç öğün yemek yiyerek depolanan trigliseritleri kullanırız. Böylece, leptin beynimize kolayca ulaşabilir ve işini yapabilir.
  • Yavaş ve az yemek: Yemeğinizi yerken, leptin beyninize 20 dakikada ulaşır. Beyniniz, leptin söyleyene kadar doyduğunuzu anlayamaz.
  • Protein ile başla: 12 saatlik bir moladan sonra kahvaltıda yüksek proteinli bir besin varsa, metabolizmanız % 30 hızlı çalışabilir.
  • Karbonhidratları unut: Eğer egzersiz yapmazsanız, karbonhidrat bakımından zengin bir öğün, yağa eklenir.
 
 
 
 
 
Bir yorum ekle

Gerekli

Gerekli

İsteğe bağlı


 
 
 
 

Copyright © 2023 Haprika. Tüm Hakları Saklıdır.