Hamilelik Testi

Çocuk sahibi olmak üzere hamile olmayı planlayan veya hamile olduğundan şüphelenen bayanlar, hamilelik testi uygulamak için geliştirilen cihazları kullanabilirler. Eczanelerden uygun bir fiyata temin edilebilen bu hamilelik testi cihazları idrar analizi yaparak, test sonucunun olumlu ya da olumsuz olduğunu belirtiyor. Evinizde pratik bir şekilde kullabileceğiniz bu idrar testi cihazlarının kullanım kılavuzu satın aldığınız paketin içinde mevcut.

hamilelik testi

hamilelik testi

Adet periyotlarında aksama veya gecikme olan bayanların hamile olma olasığı muhtemel olup, idrar testi yaparak bundan emin olabilirler. Hamile olmayı planlayan hanımlar ilişkiden iki hafta sonra idrar testini uygulayabilirier. Çünkü daha erken yapılan testlerin sonuçlarında yanılgılar olabiliyor.

kan testi

kan testi

Sonuçtan Emin Olmak için Kan Testi

İdrar testlerinin güvenilirliğini sorgulamakta fayda var. Tek bir cihaz yerine iki tane alıp, farklı zamanlarda idrar testini yapabilir ve böylece sonuçtan daha emin olabilirsiniz. Gebeliğin tespiti için yapılan kan testleri ise kesinlikle daha güvenilir. Hastaneler, özel klinikler, sağlık merkezleri ve laboratuvarlar tarafından yapılan kan testleri sonuçlarını aynı gün içersinde veya ertesi gün alabiliyorsunuz.

 
 
 
 
 
 
 

Copyright © 2024 . Tüm Hakları Saklıdır.