Evde Bakımı Kolay Bitkiler

Evinizde baktığınız bitkilerin kısa sürede solmasından ve can vermesinden mi şikayet ediyorsunuz? Sürekli suladığınız ve bakımını ihmal etmediğiniz bitkileriniz her şeye rağmen soluyor mu? O zaman evde bakımı kolay bitkiler konusunda ufak bir fikir almanızın zamanı gelmiş demektir. Büyük bir ihtimal ile yanlış bir bitki türüne evinizde bakıyor olabilirsiniz.

Fil Kulağı

Fil Kulağı; Güney ve Orta Amerika’nın tropik ortamlarında yetişmekte olan bitki türüdür. Yaprakları geniş olan bu bitkilerin farklı yeşil tonları vardır. Bir metreye kadar yaprakları genişleyen Fil Kulağı’nın yaprak uçları yukarıya doğru uzamaktadır. Bakımı kolay olan Fil Kulağı bitkisi, büyük bitki bakmayı seven kişiler için ideal bir türüdür.

Paşa Kılıcı

Salon bitkisi olarak adlandırılan paşa kılıcı bitkisi; güneş, gölge, susuzluk ve cereyanlara karşı son derece dayanıklı bir bitkidir. Paşa kılıcına zarar veren tek davranış kış aylarında aşırı yapılan sulamalardır. Bu noktaya dikkat ederek paşa kılıcına evinizde bakabilirsiniz.

Hava Bitkileri

Meksika, Orta ve Güney Amerika’ya özgü olan bu bitkiler, 630 farklı bitki türünü kapsamaktadır. Yaşamak için toprak ihtiyacı hissetmeyen hava bitkileri yaşamlarını diğer bitkilerin üzerinden sağlarlar. Sulama bu bitkiler için son derece önemli bir konudur. Su püskürtme yöntemini bitkinizi taşımanızın mümkün olmadığı anlarda kullanabilirsiniz.

Aşk Merdiveni

Kolay gelişebilen bitkiler arayan ve bitki bakımı konusunda çok fazla bilgi sahibi olmayan yeni başlamış kişiler; aşk merdiveni bitkisine bakmayı deneyebilirler. Son derece zarif olan bu bitki, bütün mekânlarınıza kolay bir şekilde uyum sağlar ve hoş görüntüsü ile içinizi ferahlatabilir.

Kaktüs Çeşitleri

Kaktüs saksıları ile farklı tasarımlara sahip bitkilere evinizde bakabilirsiniz. Bakımı kolay olan bu bitkiler, her ortama uyum sağlayabilirler. Kaktüs bakımında dikkat edilmesi gereken nokta rüzgârdan uzak yerlerde kalacak şekilde konumlandırılmasıdır.

 
 
 
 
 
 
 

Copyright © 2023 . Tüm Hakları Saklıdır.