Dekorasyonda Yükselen Trend; Kitap Okuma Köşesi

Kitap okumaktan ve kitap koleksiyonu yapmaktan hoşlanan bir çok insan evinde onlara ait özel köşeler yaratmaktan hoşlanır. Günümüzde dekorasyonda seyreden moda yenilikleri, evleri kaçış köşeleri ile daha güzelleştirme niyetinde. Bu sebeple kitap okumak için bir köşeye ihtiyacı olmadığını düşünenleri bile harekete geçiren yeni bir trend oluşmuş durumda.

kitap okuma köşesi

kitap okuma köşesi

Dinlenme ve Hobi Alanları

Kitap okuma köşesi olarak düzenlenen odanın belli bir bölümü, kitap ve ilgi çekici objelerle düzenleniyor. Vintage ya da tam tersi son derece modern ve şık küçük koltuklarla bu alan kişiselleştiriliyor. Çoğu kez bu alanı bulunduğu odadan koparıp ayrı bir hava katmak için, farklı bir tarz seçiliyor. Müzik çalar gibi ufak ama önemli ayrıntılar ile dinlence ve hobi köşesi yaratılmış oluyor.

kitap okuma köşesi

kitap okuma köşesi

Şık Köşelerle Ev Hayatı Keyfi

kitap okuma köşesi

kitap okuma köşesi

Bazı evlerde ise bu düzenleme cam kenarına yerleştirilen berjerler ve şık bir sehpa, sehpanın üzerine yerleştirilen kişisel objeler ile farklı ve keyifli bir dinlenme alanı yaratılması sağlanıyor. Hangi konsept seçilirse seçilsin, kişisel düzenlemeler, ev içinde, yaşamın karmaşasından sıyrılıp, kendini dinlendirmeye hizmet ediyor.

 
 
 
 
 
 
 

Copyright © 2023 . Tüm Hakları Saklıdır.