Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Günlük yaşantınızı sürdürürken kendi uygulayabileceğiniz birtakım yöntemler ile cilt bakımı yapabilmeniz mümkündür. Cildinizin çeşitli uygulamalar ile yenilenmesi daha genç gözükmesi için ilk olarak düzeni ve disiplini elden bırakmamanız gerekmektedir.

cilt bakım

cilt bakım

Cildiniz yağlı bir yapıya sahip ise köpükler ile kuru bir yapıya sahip ise normal kremler ile cildinizi temizleyerek işe başlayın. Hassas bir cilde sahipseniz tahriş olmaması için kullanmayı düşündüğünüz ürünü mutlaka uzman doktorunuza sorun.

Güneş Işınlarından Korunun

Koruyucu etkiye sahip nemlendiriciler cildinizi koruma altında tutarak gelişmesini sağlar. Yağlı cilde sahipseniz yağsız nemlendiriciler kullanmanız daha sağlıklı olacaktır. Nemlendiricileri günde birkaç kere kullanmanız yeterli olacaktır.

cilt bakım

cilt bakım

Güneş ışınlarının yoğun olduğu gündüz vakitlerinde mutlaka güneş koruyucu kremler kullanarak cildinizi güven altında tutun. Güneş ışınları eğer oturduğunuz odaya yoğun bir biçimde giriyor ise gün içinde de güneş kremlerinizi az miktarda cildinize sürün. Güne başlarken ise, mutlaka cildinizi temizleyin. Nemlendirici ve güneş kreminizi sürerek güne başlayın. Geceleri ise doktorunuzun önermiş olduğu özel nemlendirici kreminizikullanın.

 
 
 
 
 
Bir yorum ekle

Gerekli

Gerekli

İsteğe bağlı


 
 
 
 

Copyright © 2022 Haprika. Tüm Hakları Saklıdır.