Saçları Hızlı Uzatmak için Çay Ağacı Yağı

Cansız ve kırılgan saçlar her kadının en kötü kâbusudur. Bununla birlikte, saçın yeniden canlandıracak ve saçların büyüme hızını arttırmaya yardımcı olabilecek doğal bitkiler mevcut. Kepek ve akne gibi rahatsızlıkların tedavisinde, şampuan ve saç kremi gibi kozmetik ürünlerde sıklıkla kullanılan Çay ağacı yağı, saç uzatma tedavisi olarak popülerlik kazanıyor ama uygulamadan önce, ne olduğuna bir bakalım.

Çay ağacı yağı, Avustralya kökenli Çay ağacı çalısından elde edilen esansiyel bir yağdır. Saç derisi ve cilt sorunlarının tedavisinde güçlü antimikrobiyal özelliklere sahiptir. Bu da kan dolaşımını hızlandırıp, toksinleri atmaya ve saç köklerini canlandırmaya yardımcı olur. Çay ağacı yağının antiseptik, antifungal, antibakteriyel, antiinflamatuar ve antioksidan özellikleri saçlarınızın temiz ve sağlıklı kalmasını sağlar.

pexels-photo-54566

Kolay ve Etkili Çay Ağacı Yağı Maskesi

Çay ağacı yağı, kullanmadan önce seyreltilmelidir. Uçucu yağın birkaç damlasını normal bir saç yağı ile birleştirerek, saçınızı sağlığa kavuşturan bir saç büyüme çözümü yaratabilirsiniz. Herhangi bir yağdan (zeytinyağı, avokado yağı…) 2 yemek kaşığı ve 10 çay ağacı yağı damlasını bir kâsede karıştırarak saç diplerinize masajla yedirmeniz yeterlidir. 20 dakika bir havlu ile saçınızı sararak bekletip durulayabilirsiniz. 2 ay boyunca her hafta tekrarlayın, farkı göreceksiniz.

 
 
 
 
 
Bir yorum ekle

Gerekli

Gerekli

İsteğe bağlı


 
 
 
 

Copyright © 2020 Haprika. Tüm Hakları Saklıdır.