Saç Kuruturken Yapılan Hatalar

Saçları kurutmak dikkat ve özen ister. Saç kuruturken yapılan hatalar saçların kötü görünmesine neden olabilir. Peki, saç kuruturken nelere dikkat edilmeli?

Saç Kuruturken En Çok Yapılan Hatalar

Saç kuruturken yapılan hataların başında sırıksıklam bir saçla kurutmaya başlamak geliyor. Saçlar ne kadar ıslak olursa, o kadar çok ısıya maruz kalır. Bu da saçların kötü görünmesine, yüksek ısı nedeniyle elektriklenmesine ve kırılmasına neden olur. Saçları kurutmaya başlamadan önce havlu ile biraz bekletmek gerekir.

Fazla ısınan ve saça yapışarak sorun çıkaran fırçalar saç kurutma aşamasında kullanılmamalı. Doğal hayvan kılı kullanılan fırçalar saçların daha düzgün görünmesini sağlar.

Saçları kuruturken yapılan yanlışlardan biri de yüksek ısı ile kurutma yapmaktır. Yüksek ısı saçların yıpranmasına ve kırılmasına neden olur. Bu nedenle saç kurutma işlemi için düşük ısı tercih edilmeli, saçlar düşük ayarda kurutulmalıdır.

Saçları yanlış yöne doğru kurutmak, saçların kötü görünmesine neden olur. Başın tepesi yukarı doğru, orta ve uçları ise aşağıya doğru kurutulmalıdır. Saçı yanlış yöne doğru kurutmak, şekil almayan saçlara neden olur. Bu durum hem saçınızı kurutmak için daha uzun zaman harcamanıza hem de saçlarınızın daha uzun süre ısıya maruz kalmasına neden olur. Saçların yeterince kurutulmaması da en çok yapılan kurutma hatalarından biridir. Saç kurutulurken yüzde 90’ı kuruduğunda, soğuk ayarda kurutmaya devam edilmelidir. Böylece saçların daha uzun süre pürüzsüz görenmesi sağlanabilir.

 

Etiketler: , , , , ,

 
 
 
 
Bir yorum ekle

Gerekli

Gerekli

İsteğe bağlı


 
 
 
 

Copyright © 2020 Haprika. Tüm Hakları Saklıdır.