Kuru Saçları Sabitlemenin 5 Kolay Yolu

adult-19230_640

Kuru saçlarınızla kavgalı mısınız? Kuru saçlara nem eklemek ve sabitlemek için bol miktarda yöntem var. Bu öneriler aynı zamanda matlığından şikâyetçi olduğunuz saçlarınızı yumuşak ve parlak yapabilir.

  • Saçınızı sıcak su ile yıkamayın: Kuru saçlarla mücadele söz konusu olduğunda, buharlı sıcak duştan kaçının. Sıcak su, saç derisini kurutur, saçlarınız hasar görmüşse, genellikle yenilenmeyi tamamlayamaz.

 

  • Günlük şampuanı atla: Çok sık şampuan ihtiyaç duyulan doğal yağların dengesini bozar. Her gün saçlarınızı şampuanlamak yerine, nemlendirmek için sadece kremi kullanın.

 

  • Doğal saç tedavileri: Doğal olarak muhteşem saçların sırrı mutfakta saklanıyor. Zeytinyağı, bal veya kızılcık suyu gibi malzemeler, kuru saç bakımı konusunda yaratıcı çözümler sunuyor.

 

  • Haftada bir kez saç maskesi yapın: İyi bir maske seçin ve saçınıza uygulayın. Saçınızın tamamını bir duş başlığı ile örtün. 15 dakika sonra durulayın ve doğal halde kurumaya bırakın.

 

  • Kaliteli bir düzleştirici kullanın: Sıcak araçlar saçları kurutmada önemli bir düşmandır, ancak zararlı darbeyi azaltmak için tasarlanmış olanları kullandığınızdan emin olun. Herhangi bir sıcak alet kullanmadan önce saçlarınızı ısıtıcı koruyucu sprey ile doyurun.
 
 
 
 
 
Bir yorum ekle

Gerekli

Gerekli

İsteğe bağlı


 
 
 
 

Copyright © 2020 Haprika. Tüm Hakları Saklıdır.