Kimler ISO 9001 2015 Kalite Yönetim Sistemleri Revizyonunu Kullanmalı?

ISO 9001, bir kalite yönetim sistemi (QMS) için gereksinimleri belirten uluslararası standart olarak tanımlanır. ISO 9000 serisindeki en güncel standart olan iso 9001:2015, büyüklüğü veya sektörü ne olursa olsun, herhangi bir kuruluş için geçerlidir. Kuruluşlar, müşteri talepleri ve yasal gereklilikleri karşılayan ürün ve hizmetleri tutarlı bir şekilde sağlama kapasitesini göstermek için bu standardı kullanır.

document-428334_1280

ISO 9001:2015 Sertifikası Nasıl Alınır?

Kuruluşlar, iso 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Sertifikası almaya hazırlanırken aşağıdakileri göz önünde bulundurmalıdır:

  • ISO 9001:2015 gereksinimlerine uygunluk
  • Tescil ettirenin ISO 9001 tescil, gözetim ve sertifikalandırma denetimleri için maliyetleri
  • Kuruluşun geliştirme ve uygulama için projeye gerekli kaynakların miktarı
  • Bir ISO danışmanlık firmasından talep edilecek destek miktarı ve ilgili maliyetler

Bir ISO Kalite Yönetim Sistemi uygulama, denetleme ve yönetme amacında olan profesyoneller, çalışan performansını iyileştirmek isteyen kuruluşlar veya belgelenmiş ISO 9001 KYS’lerini güncellemek isteyen yöneticiler, kalite yönetim sistemlerine odaklanan konuları içeren ISO 9001:2015 eğitim kurslarına katılabilirler. Bu konuda yetkin bir kuruluş olan Kılavuz Danışmanlık http://kilavuzdanismanlik.com/ size daha detaylı bilgiler verebilir. İletişime geçerek profesyonel desteklerinden hemen yararlanmaya başlayabilirsiniz.

Çağımızdaki en değerli kaynağı veri yani bilgidir.Bir kurumda iş sürekliliğinin sağlanması amacıyla bilginin önemi ve korunması hayati öneme sahiptir.Alınacak kararlar, geliştiren stratejiler veri sayesinde olur.Bilgi elektronik ortamda,kağıt üstünde ve ya sözlü olarak saklanabilir.Ayrıca bilginin saklanması ve korunması sürekli olarak güncellenmektedir

iso 27001 belgesi ile bu bilginin saklanması korunması ve güvenilirliği sağlanır

İSO 27001 belgesinin Faydaları Nelerdir

  • Doğru, güvenilir ve geçerli bilgiler sağlar.
  • Fazladan iş yükü ve gereksiz zaman kaybının önüne geçer.
  • Riskleri minimize eder.
  • İş sürekliliği sağlar.
  • Bilgi varlıklarının gizliliğinin korunmasını sağlar.

 

İşletmenizi iyileştirmeniz için gerekli olan iso 27001 belgesi için http://kilavuzdanismanlik.com/ adresimizden daha detaylı bilgi alabilirsiniz

 
 
 
 
 
Bir yorum ekle

Gerekli

Gerekli

İsteğe bağlı


 
 
 
 

Copyright © 2020 Haprika. Tüm Hakları Saklıdır.