Çocuğunuz için En Uygun İstanbul Özel Okul Modeli Hangisi?

Bir anne ve baba için çocuğunun veya çocuklarının geleceği söz konusu olduğunda karar vermek çok zordur. Bu, özellikle de birçok alternatifi olan İstanbul özel okul seçimi gibi karmaşık bir süreç içerisinde olunduğunda içinden çıkılmaz bir hal olabilir. Peki, eğitim çağındaki bir çocuk için en doğru özel okul nasıl seçilir, kriterleriniz neler olmalıdır?

9

İstanbul Özel Okul Seçimi için Öneriler

Çocuğunuzu tanıyın: Bazı özel okullar öğrencileri için daha akademik bir eğitim-öğretim programı uyguluyorken bazıları daha çok kişisel gelişimlerine yönelik çalışmalar yapıyor.

Okulun sosyal aktiviteleri: İlköğretimin sosyalleşme sürecinde önemli katkıları olduğu şüphe götürmez. Tercih edeceğiniz İstanbul özel okul konsepti çocuğunuzu hem akademik hem de sosyal açıdan besleyebilmelidir.

Özel okul fiziki şartları ve konumu: İyi bir mimari, modern derslikler, fiziki aktivite imkânları, laboratuarlar gibi kriterler sorgulanmalıdır. Ayrıca, okula ulaşım çok zor olmamalıdır.

Her zaman en yakın okul en iyi okul değildir ve İstanbul’da en iyi özel okul konseptlerinden biri olarak Sarıyer Mürüvvet Evyap Okulları’nı evyapokullari.k12.tr incelemenizi tavsiye ederiz. Bu nadide okula çocuklarını gönderebilmek için Sarıyer yakınlarına taşınan aile sayısı hiç de yabana atılacak gibi değil.

 
 
 
 
 
Bir yorum ekle

Gerekli

Gerekli

İsteğe bağlı


 
 
 
 

Copyright © 2020 Haprika. Tüm Hakları Saklıdır.