Cilt Üzerinde Çikolatanın Etkisi

Cilt yapısını güçlendirmek için geliştirilmiş birçok doğal formül günümüzde yaygın olarak kullanılmakta. Çikolatayla cilt güzelliği son dönemlerde etkisi kanıtlanmış ve cilt elastikiyetini güçlendirici etkisiyle uzmanlar tarafından da sıkça kullanılır olan önemli bitkisel kaynaklardan biri oldu. Çikolata içerisinde bulunan kakao maddesi özellikle cildi dış etkenlerden korur.

çikolata ile cilt bakımı

çikolata ile cilt bakımı

Kakaonun Cilt Üzerindeki Etkisi

Bitter çikolatayı benmari usulü eriteyer içerisine saf kaymak katın. Karışımı ılıkken cildin üzerine sürün. 20 dakika bekletin. Cildiniz bebeksi bir yumuşaklığa kavuşacaktır. Cilt dokusu bitkisel formüllerle her zaman kendini yeniler. Bitter alacağınız zaman kakao etkisi yüksek olandan tercih yapmalısınız.

çikolata ile cilt bakımı

çikolata ile cilt bakımı

Yüz ve bedeninize bu tarz maskeleri rahatça yapabilirsiniz. Haftada bir yapmanız yeterli.Çikolata içerisinde bulunan potasyumun sakinleştirici etkisi vardır. Mutluluk hormonu salgılar. Sizler düzenli olarak bitter yemeli ve güne daha olumlu bakmalısınız. Çikolata ile gelen güzellik keşfedildiğinden bu yana tüm güzellik ürün ve maskelerinde rahatlıkla kakaonun kullanıldığını göreceksiniz.Her cilt tipine uygun bir formül olduğu için hassas ciltler de rahatlıkla kullanabilir.

 
 
 
 
 
Bir yorum ekle

Gerekli

Gerekli

İsteğe bağlı


 
 
 
 

Copyright © 2020 Haprika. Tüm Hakları Saklıdır.