Cilde İyi Gelen Yiyecekler Nelerdir?

Cildimizin sağlıklı olması vücudumuzun sağlıklı olması ile aynı anlamı taşıyor. Sağlıklı bir beden sağlıklı bir tendir. Özellikle sigara tüketimi cildin erken yaşlanmasına, soluk e mat olmasına sebep olur. Bunun yanı sıra su tüketimin azlığı da cildin nem dengesini bozar. Bu s yüzden suyu günde en az iki buçuk litre tüketmeliyiz.

cilde faydalı

cilde faydalı

Tüketmemiz Gereken Besinler Nelerdir?

  • Cilt için tüketilmesi gereken besinler denilince ilk akla su gelir. Bunun dışında havuç hem cilde parlaklık kazandırır hem de esnekliğini artırarak yaşlanmaya karşı mücadelenize katkı sağlar. Birçok kozmetik markasının kullandığı retinol maddesinin en doğal hali havuçta saklıdır.
yaz meyveleri

yaz meyveleri

  • Domates antioksidan özelliği ile tüketilmesi önerilen bir besin kaynağımızdır. Domates ayrıca güneşin zararlı ışınlarına karşıda cildimizi korur.
  • Eğer sigara tüketiyorsanız ve bir türlü bırakamıyorsanız, hayatınız da portakalla yer açın. Sigaranın zararlarından olan soluk tene çözüm olan portakal, cilde parlaklık kazandırır. Ayrıca yaşlanma etkilerine karşı sizin ile beraber savaşır.
yiyecekler

yiyecekler

  • Kavun da cilde parlaklık kazandırıp, matlığın giderilmesini destekler.
  • Akneli bir cilde sahipseniz bu sorun ile mücadele için soya tüketebilirsiniz. Bunun yanı sıra siya noktalar ve sivilce ile mücadelede sofranızdan zencefili eksik etmeyin. Çay olarak da tüketebileceğiniz zencefilli yemeklerinize de katabilirsiniz. Zencefilin en büyük özelliği iltihapla mücadelesindir.
  • Elma ise cilde daha berrak bir görüntü kazandırır.
  • Kırışıklık için ise yulafı günlü beslenmemizde eksik etmeyin.
 
 
 
 
 
Bir yorum ekle

Gerekli

Gerekli

İsteğe bağlı


 
 
 
 

Copyright © 2020 Haprika. Tüm Hakları Saklıdır.