Açık Alan Endüstriyel Toz Kontrol Sistemleri Nasıl Çalışır?

 

Toz kontrol teknolojisi, kırma tesislerinde, inşaat yıkım işlerinde, dökme malzemelerin depolanması veya aktarılmasında ya da tarımsal ilaçlama sırasında oluşan tozu çevre dostu ve verimli bir şekilde kontrol eder. Temelde toz kontrol sistemleri sıvı püskürten güçlü makinelerden oluşur. Açık alanlarda toz kontrol makineleri, mikro damlacık battaniyesi üreten bir püskürtme sistemi ile çalışır. Bu çalışma prensibi, mikro damlacıkların havadaki partiküller ile aglomere edilmesini ve tozun çökelmesini sağlar.

slider-2

En İdeal Toz Kontrol Sistemleri

Güçlü bir şasi ile donatılmış, tek ve çift fanlı toz kontrol sistemleri tozu bastırma için idealdir. Fan püskürtmeli toz kontrol sistemi, yüksek güçlü türbin vantilatörü ile donatılır, uygulama alanına bağlı olarak fanın hava çıkışında bulunan 30 bar su püskürtme nozulları ile 10-80 m uzaklığa 40 mikron su püskürtebilirler. Bu sisleme sisteminde uzaktan kumanda ve su sisini geniş alanlara yayan otomatik salınım işlemi tüm işlevler için genel bir standarttır.

Makine seçimini belirleyen faktörler; alan büyüklüğü, toz sorunu ve aktivite türüdür. İşinize uygun ve iş verimliliğini en üst seviyeye çıkaracak olan toz kontrol sistemi için enveks.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz. Üretim, satış, montaj ve servis hizmetleri veren sektörün en büyük kuruluşlarından Enveks ile iletişime geçerek ideal çözümlere ulaşabilirsiniz.

 
 
 
 
 
Bir yorum ekle

Gerekli

Gerekli

İsteğe bağlı


 
 
 
 

Copyright © 2020 Haprika. Tüm Hakları Saklıdır.